Yayın Kuralları

RADYO ESİNTİ YAYIN VE YAYINCI KURALLARI

1. Radyo Esinti Lisanslı Radyo olmakla birlikte Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun yayın yapar.

2. Radyo Esinti'de Çalınan Eserler TÜRKİYE CUMHURİYETİ sınırları içerisinde, kişileri ve Kurumları toplum ahlaki değerlerini aşağılayıcı ve küçük düşürücü kişilerin yayınının yapılması kesinlikle yasaktır.

3. Radyo Esinti Yayıncıların SKYPE, MAİL vs. özelini yayında yansıtmaları ve de yukarıda 2. maddede ki içerikli karakterler ve bu gibi içerikler içeren yayın yaptıkları taktirde radyo yönetimi tarafından yayından derhal atılacaktır.

4. Radyo Esinti Yayıncıları mümkün olduğunca yayın gün ve saatlerine uymak zorundadır. Aksi bir durum olduğunda yayın alamayacağını en az 2 saat öncesinde belirtmekle yükümlüdür.

5. Radyo Esinti de yayın yapan Yayıncılar GENEL YAYIN BİLGİLERİNİ kesinlikle radyo koordinatörleri dışında kimseyle paylaşamaz.

6. Radyo Esinti bünyesinde yayın hizmetinde bulunan yayıncılar Okey sitesine girmesi yasaktır.Girmesi dahilinde giriş yaptığı anlaşıldığı anda, gerek Okey sitesinden uzaklaştırılacak gerekse de Radyo kadromuz ile ilişkisi kesilecektir. Bu gibi nedenlerle yayıncının Okey sitesine girmemesi gerekmektedir. Oyun oynamak için farklı bir oyun sitesinde bu isteğinizi giderebilirsiniz.

7. Gerek Radyomuza ait gerekse kişisel olan, Facebook Sayfa, grup, Instagram ve Twetter V.s. gibi Fan sayfaları Radyomuzda ki yayınlarınızda kesinlikle anons edilmemelidir, Aksi taktirde Radyomuz sorun yaşayacaktır.

8. Radyo yayını içerisinde programlara sponsorluk teklifi gelmesi halinde, görüşmeleri radyo yönetimi gerçekleştirir. Sponsor anlaşmalarında yayıncı sponsor ücretinin 1/3 Radyo giderleri için kullanılır. Geriye kalan 2/3 kısmı ise yayıncı banka hesabına yatırılacaktır.

9. Radyo Esinti Ticari amaçlı olmayıp herhangi bir geliri olmadığından YAYINCILARA ücret ödememektedir. YAYINCILAR gönüllü bu işi sürdürmektedir.

10. Yayıncıların diğer bir yayıncı arkadaşı ile aralarında ilişki durumu olması halinde bu durumu radyoya abartılı bir şekilde yansıtmamaları gerekmektedir.

11. Yayıncı keyfine göre istediği zaman gelip yayın alamaz. yayın saatinden en az 10 dk önce gelip yayındaki yayıncıya hazır olduğunu belirtmelidir. Yayınına geç kalması dahilinde yönetim tarafından farklı bir yayıncıya yayın verilmesinde, yayın o anda yayında olan yayıncıya ait olmakla birlikte, geç kalan yayıncı konu hakkında itiraz hakkına sahip değildir..

12. Yayıncılar arasında bağlantı sorunu olmamalıdır ve samimiyet bozulmamalıdır. unutulmamalıdır ki bizler bir AİLEYİZ. Yayıncı yayın kalitesinden kendisi sorumludur. Yayında sorun olması durumunda RADYO YÖNETİMİNİN izniyle yayını başka bir yayıncıya devir edebilir.

13. Yayıncı mazeret bildirmeden yayın almaz ise yayıncılığı kendi isteği ile bırakmış sayılır. Mazereti olup zamanında bildirmeyen yayıncılar joker konumuna düşürülür ve daha sonra mazereti uygun görülürse yeniden asil yayıncı listesine geçebilir.

14. Radyo Esinti YÖNETİMİ kural ve maddeleri güncelleyip değiştirmeye yükümlüdür. yayıncıların kuralları takip edip gözden geçirmiş ve kabul etmiş sayılacaktır.

15. Alınan bir yayının saati ne olursa olsun, diğer yayının saatinde o saatin yayıncısına yayını vermek zorundadır.. Örnek : Akşam 20:00 yayın saatinin yayıncısının mazareti olduğundan ötürü yayını alamıyor ve herhangi bir yayıncı da o saat yayınına müsait değil fakat saat 21:00 itibariyle herhangi bir yayıncı müsait olup yayını aldığını düşünürsek, yayını alan yayıncı toplamında 1 saat yayın yapma hakkına sahiptir, saat 22:00 yayın saatinin yayıncısı varsa o yayıncıya o saatte yayını vermesi gerekmektedir. Olası bir durumda 22:00 yayın saatinin yayıncısı yoksa yada o saatin normalde yayıncısı yoksa, o anda mevcut yayıncı yayına devam etme isteği varsa Radyo Koordinatörü ''Elmas Hanım'' ın bilgisi dahilin de yayına devam edebilir..

16. Alınan yayın 2 saatlik yayını boyunca istenilen istekler yayın saatini aşıyorsa yada isteklere yer verememişse, kendisinden sonra yayını alacak yayıncıya istekleri de devir etmesi gerekmektedir (Kesinlikle İstekleri Silmesi Yasaktır), yayını alan arkadaş çalmak isterse çalabilir, çalmak istemezse de toplu bir şekilde isteklerle gelen mesajları okuyup bir eser istek isteyen istek sahiplerine armağan etmesi ricamızdır..

17. Radyomuzun 1 adet skype grubu vardır; 17.1. Yayın Grubu: Yayın Grubu her yayıncının olması gerektiği (Zorunlu) gruptur, Yayın alışverişlerinin sağlandığı gruptur.

18. Radyo Esinti'de yayın alan yayıncılarımız; saatleri aksatılmadığı sürece, abartmadan harici yerlerde de yayın alabilirler..

19. Her yayıncı, Radyo'da yapılan teknik değişiklikler ve hatırlatmalar için ''Radyo Esinti Yönetim'' skype'sini eklemeleri gerekmektedir..

20. Radyo Esinti, Sponsor oyun salonumuz olan İstaka.Net 'e yayın hizmeti vermektedir, Yakın zamanda sizlere verilmek üzere hazırlanacak Jingle çalışması saat başı çalınması gerekmektedir, Harici olarak yayınınız boyunca minimum sesli olarak anonslarınızda 3 defa oyun sitesinin ismini kullanarak eser armağanı yapmanız gerekmektedir..

21. Radyo Esinti'de, Konuk almak kesinlikle yasaktır..! Yalnızca 2 halde konuk alınmasına müsade edilmektedir..

     1- Sanatçı Konuğu
     2- Özel Gün Konuğu (Evlilik Yıl Dönümü, Doğum Günü V.S.) Konuk alınmak istenildiğin de ise mutlak Radyo Yönetiminden müsaade alınarak, konuk alınacaktır..

22. Herhangi sorun yaşanılması ve tavsiyeler durumunda Radyo Genel Yönetimi ''Elmas Hanım'' ile irtibata geçmesi yeterli olacaktır..

23. Kuralların tamamı kabul edilmesinde, güvenlik ve sorumluluk amacı ile sizlerden ''Kuralları Okudum, Kabul Ediyorum'' cümlesini yazmanızı rica ediyoruz.. Zamanınızı kurallarımız için ayırdığınızdan ötürü teşekkür eder, sorunsuz yayınlar diliyoruz..

Radyo Esinti Yönetim 

Paylaş!
Paylaş!
Gizle!